office (+420) 582-374728
(+420) 603-182841

O nás

Firma byla založena v roce 2000 s původním zaměřením na servis tiskáren a výpočetní techniky

S li-Ion bateriemi jsme začali v roce 2008, po té co jsme v naší rodinné firmě vyráběli plastová pouzdra pro Ni-Cd akumulátory. www.moragum.cz Postupem času jsme začali hledat alternativu obsahu zmiňovaných plastových pouzder. Logickou volbou byly články LiFePO4, které mají příznivou cenu, životnost a bezpečnost.

Vzhledem k veliké finanční nákladnosti na pořízení nových strojů na tento druh výroby jsme se pustili do vlastního návrhu a konstrukce strojů. V průběhu roku 2010 se podařilo dokončit převážnou část stojů. Po té se začalo s malosériovou výrobou, kde hlavním účelem této výroby bylo doladit technologické nedostatky a konstrukci finálního výrobku. Výsledkem byl přechod z plastových pouzder na hliníková a zvýšení kapacity z 60Ah na 100Ah. Tyto první akumulátory jsou dodnes testovány v elektromobilu v běžném provozu.

Z ekonomického hlediska byla malosériová výroba nevýhodná, proto jsme začali hledat investora pro navýšení výrobní kapacity. To se nepodařilo, ale v roce 2013 jsme uzavřeli kontrakt na výrobu strojů v Argentině. Výroba akumulátorů v České republice stála až do následujícího roku.

V roce 2014 jsme uvedli do provozu nový stroj na nanášení aktivních materiálů, čím jsme původní výrobu několikrát zrychlili.

Tento druh výroby je velice citlivý na prostředí, proto jsme po navýšení výroby byli nuceni řešit tuto otázku, protože výroba do této doby probíhala v prostorách firmy Moragum.

V roce 2015 jsme část výroby, která potřebuje specifické podmínky přestěhovali do opravených prostor, kde je řízena vlhkost a čistota vzduchu.

Do poloviny roku 2016 produkce z nové technologie byla hlavně pro zkušební účely.

Od září 2016 se začalo komerčně prodávat náš výrobek, v podobě Li-Ion akumulátor systému LiFePO4 3,2V 100Ah.